Palīdzi attīstīt Latvijas mākslīgā intelekta balsi!

Tieši tā – mākslīgais intelekts spēj sarunāties arī latviešu valodā! Tilde pēta un izstrādā balss atpazīšanas tehnoloģijas, kuras nodrošina cilvēka runas pārvēršanu tekstā, kā arī balss sintēzi – iespēju uztveramā balsī noklausīties tekstu!

Iesaisties arī Tu! Noklausies un novērtē piecus audioierakstus, kurus izrunā trīs dažādu paaudžu Tildes balss tehnoloģijas, kā arī īsts cilvēks - Latvijas leģendārā radio personība Sandra Glāzupa.

Noklausies un novērtē 5 audioierakstus

Teksta transkripcija

Novērtē, cik dabiska un precīza ir izruna. 1 nozīmē “ļoti slikta”, bet 5 – “ļoti laba”.

Runas tehnoloģiju attīstīšanas 15 gadu ceļojums!

Tehnoloģijas pirmsākumi ir meklējami tālajā 2005. gadā, kad tika izveidots pirmais balss sintezators Latvijā, kurš bija īpaši pielāgots cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Laikam ejot, tehnoloģijas attīstās, un šobrīd Tildes Balss palīdz atšifrēt radioierakstus, nosaukt elektrības skaitītāju rādītājus, lasīt reāllaika subtitrus vai kontrolēt mobilo ierīci ar lietotni Tildes Balss, kura ar balss komandām ļauj ierunāt adreses pakalpojumā Google Maps, diktēt e-pasta vēstules un daudz ko citu.

Kaspars Kauliņš

Tildes starptautiskā biznesa
attīstības vadītājs

Skats ne tik tālā nākotnē ar Tildes Balsi!

“Bils Geits paredzēja runas tehnoloģiju izrāvienu jau vairāk nekā pirms 20 gadiem. Šī revolūcija nu ir klāt un tikai turpinās attīstīties, paverot arvien jaunas iespējas. Jau tuvākā nākotnē tik ierastā dzīvesbiedra balss atgādinās par plānotajām dienas aktivitātēm, un ziņas, braucot auto, lasīs mīļākie aktieri.

Balss ne tikai izrunās tekstu, bet arī spēs ietvert dažādas emocijas un intonācijas, piemēram, prieku, skumjas vai brīdinājumu. Mēs neesam tālu no brīža, kad ar balss komandām latviešu valodā varēsim iepirkties, kontrolēt dažādas viedierīces mājās vai vadīt mašīnu. Ir iesācies interesants ceļojums, un jaunā Tildes Balss ir daļa no tā.”

powered by Typeform