Jaunumi Tildes Birojā - plašākas vārdnīcas un jaunas tulkošanas sistēmas! 

Pieejama jaunākā Tildes Biroja — rudens — versija! Ciešā sadarbībā ar lietotājiem ir ievērojami paplašinātas esošās vārdnīcas un klāt nākušas pavisam jaunas mašīntulkošanas sistēmas, kurās izmantotas visjaunākās mākslīgā intelekta tehnoloģijas. Līdztekus ir papildināta arī veidņu sadaļa ar darba lapām, par ko īpašs prieks būs visiem latviešu valodas, literatūras un dabaszinātņu skolotājiem.

Vārdnīcas kļuvušas daudz “biezākas”

Mūsu valodnieki sadarbībā ar labākajiem tehnoloģiju speciālistiem esošās vārdnīcas dažādos valodu pāros ir papildinājuši ar jauniem šķirkļiem. Kopā ir pievienoti ap 30 tūkstošiem šķirkļu latviešu, angļu un krievu vārdnīcās, kā arī nelieli, bet būtiski uzlabojumi veikti arī citās vārdnīcās.

Jaunās latviešu-angļu un angļu-latviešu vārdnīcas

Īpaši ievērīgā apjomā papildinātas latviešu-angļu un angļu-latviešu vārdnīcas.  Latviešu-angļu vārdnīca veidota, Tildes valodniekiem sadarbojoties ar Tildes Biroja lietotājiem un latviešu valodnieku, tulku un profesoru Andreju Veisbergu. Pie angļu-latviešu vārdnīcas strādājušas Latvijas Universitātes filoloģijas speciālistes.

Jaunākās mašīntulkošanas sistēmas

Plašajām vārdnīcām un daudzajiem tulkošanas virzieniem šoruden pievienojušies vēl četri jauni valodu pāri ar vismodernākajām mašīntulkošanas sistēmām, kas atzītas par labākajām pasaulē. Tagad varēsiet ērti tulkot angļu-vācu un vācu-angļu valodu pāros un igauņu-krievu, krievu-igauņu valodu pāros. 

Palīgs skolotājiem — darba lapu veidnes

Veidņu skatā pievienota jauna sadaļa “Darba lapas skolai”. Skolotājiem mācību raitākai organizēšanai tiek piedāvātas trīs darba lapu veidnes: divas latviešu valodā un literatūrā — “Autora vizītkarte”, “Lietvārdu analīze”; viena dabaszinībās — “Skaņas avoti”. Vēlam, lai noder, organizējot attālināto mācību procesu!

Tildes Biroja komanda regulāri saņem ieteikumus arī pareizrakstības un gramatikas pārbaudes papildināšanai ar jauniem vārdiem, kā arī piedāvājumus ievietot jaunus terminus kādā no vārdnīcām. Šie lūgumi tiek apkopoti, un papildinājums nonāk lietotāju rīcībā jau kādā no nākamajiem atjauninājumiem. Ja arī tev ir kāds ieteikums programmas uzlabošanai, aicinām sazināties ar Tildes Biroja komandu, e-pasta adrese: birojs@tilde.lv.