07.02.2017.
Facebook un Skype savās sociālajās platformās iekļāvuši pirmos Latvijā radītos virtuālos asistentus. Tie ir Tildes veidotie virtuālie sarunbiedri, kas gan prot tērzēt un dalīties ar informāciju, gan palīdz apgūt jaunas prasmes.

Virtuālie asistenti jeb boti ir viena no mūsdienu aktuālākajām mākslīgā intelekta tehnoloģijām. Sociālajā platformā saruna ar virtuālo asistentu notiek līdzīgi kā ar jebkuru citu sarunbiedru. Paredzams, ka tuvākajā nākotnē šī tehnoloģija viesīs ievērojamas pārmaiņas klientu apkalpošanā, izglītībā un e-komercijā un būtiski mainīs mūsu viedierīču lietošanas paradumus.

Tilde veido virtuālos asistentus gan Latvijas, gan starptautiskajai auditorijai. Ar Tildes Lauru savos viedtālruņos sarunājušies jau 206 500 lietotāju no visas pasaules. Vairāk nekā 10 000 lietotāju savos tālruņos ir instalējuši arī Tildes latviskos botus.
Lai radītu virtuālos asistentus, Tildes pētnieki ir izstrādājuši unikālas teksta analīzes un sintēzes tehnoloģijas. Tāpat Tilde "māca" tiem sarunāties balsī, attīstot runas atpazīšanas un sintēzes rīkus. Asistentu izstrādē ir izmantotas arī jaunākās neironu tīklu tehnoloģijas, kas ar laiku ļaus botiem pašiem kļūt vēl gudrākiem, sarunas gaitā pilnveidojot saziņas prasmes.

Jaunākais no Tildes panākumiem tehnoloģijas attīstīšanā ir tās izstrādāto asistentu pievienošana lielajām sociālajām platformām Skype un Facebook.
Abu platformu lietotāji visā pasaulē tagad var tērzēt ar Tildes virtuālo asistentu Laura, kas uztur sarunu angļu valodā un prot atbildēt uz dažādiem izzinošiem jautājumiem. Latviešu valodā sarunājas Tildes izstrādātais virtuālais mācību palīgs Gliemezītis, kas pirmsskolas vecuma bērniem palīdz apgūt reizrēķinu.

Tildes jaunākais veikums virtuālo asistentu jomā ir palīgs svešvalodu apguvē. Asistents, kurš nodēvēts par lāci Teo, palīdz apgūt lietuviešu valodu.

"Pirmos virtuālos asistentus veidojām kā eksperimentu, lai noskaidrotu, vai cilvēki vēlas sarunāties ar virtuāliem tēliem. Esam patīkami pārsteigti, cik liela ir interese par mūsu asistentiem gan Latvijā, gan pasaulē. Tas liecina, ka lietotājiem ir svarīga ne tikai informācija, bet arī saziņa un emocijas. Prieks, ka integrācija ar Skype un Facebook mūsu virtuālos sarunbiedrus padara vēl pieejamākus," saka Tildes valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs.