Algu kalkulators 2018. gadam

05.12.2017.

Lai grāmatveži, vadītāji un visi pārējie uzņēmumu darbinieki varētu saprast, ar kādām izmaiņām maciņos rēķināties nākamgad, esam sagatavojuši algu kalkulatoru, kurā iestrādātas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, atvieglojumu summas, IIN likmes un summas atbilstoši 2018. gada likumdošanas izmaiņām. Ievadot kalkulatorā šogad saņemto algu, tas izrēķinās no janvāra gaidāmos ienākumus. Tildes Jumis izstrādātais kalkulators šobrīd ir vienīgais, kurā var izrēķināt algu, ja elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa uzņēmumā nav iesniegta.

Rēķināt algu 2018.gadam 

Kalkulators aprēķina 2018. gada sociālo iemaksu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa summas no ievadītās bruto algas un salīdzina tās ar 2017. gada nodokļu likmēm. Tādējādi ikviens kalkulatora lietotājs var uzzināt, kā atšķirsies šogad un nākamgad «uz rokas» saņemtā atalgojuma apmērs, nemainoties algai pirms nodokļu nomaksas. Kalkulatorā iestrādāts, ka neapliekamais minimums netiek piemērots, ja alga ir virs 1000 eiro. Ja tā ir mazāka, tad neapliekamā minimuma summu, jāievada manuāli, jo tā katram cilvēkam būs atšķirīga un summu nav iespējams automātiski noteikt.

Kā zināms, ar 2018. gadu Latvijā tiks ieviesta progresīvā iedzīvotāju ienākuma nodokļa sistēma. Tā paredz ienākumiem līdz 20 000 eiro gadā piemērot 20% IIN likmi, no 20 000 līdz 55 000 eiro gadā - 23% likmi, bet ienākumu daļai, kas pārsniegs 55 000 eiro gadā - IIN likmi 31,4% apmērā. Izmaiņas skars arī atvieglojumus par apgādājamām personām un neapliekamā minimuma piemērošanu, kā arī tiks paaugstināta valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme kā darba devējiem, tā darba ņēmējiem.


Dalies:
Atpakaļ