13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: 1. daļa

09.10.2017.

Mākoņpakalpojumi jau sen vairs nav jaunums, un ikdienā lielākā daļa no mums strādā pat ar vairākiem — glabā failus vai attēlus mākonī, izmanto e-pasta pakalpojumus, sociālos tīklus un citus ar internetu saistītus pakalpojumus. Arī Tildes piedāvātais grāmatvedības un uzņēmuma vadības mākoņpakalpojums Tildes Jumis Pro ir ļoti pieprasīts. Tomēr joprojām pastāv dažādi mīti par to, ko īsti nozīmē darbs mākonī.

Rakstu sērijā “13 mīti par pakalpojumu Tildes Jumis Pro” kliedēsim biežāk sastopamos pārpratumus un stereotipus, kas grāmatvežus un vadītājus kavē pilnībā izmantot priekšrocības, ko piedāvā Tildes Jumis Pro. Lūk, pirmie no tiem.


1. Manā serverī vai datorā ir drošāk
Drošība — pirmajā vietā. Par grāmatvedības uzskaiti mūsu valsts likumdošanā, precīzāk, MK noteikumu Nr. 585 39. punktā, ir teikts šādi: “Ja speciālajos likumos vai citos normatīvajos aktos nav noteikts citādi, uzņēmuma vadītājs nosaka vispārīgos grāmatvedības informācijas datorsistēmu drošības noteikumus un grāmatvedības datu aizsardzības obligātās tehniskās un organizatoriskās prasības uzņēmumā, kā arī nodrošina minēto noteikumu un prasību ievērošanas kontroli.” Tildes mākoņpakalpojums var palīdzēt izpildīt šī punkta prasības, ciktāl tās attiecas uz datu bāzu glabāšanu un regulāro kopiju veidošanu.
Drošības problēmas ir visbiežāk dzirdētais mīts par mākoņpakalpojumiem. Klienti baidās uzticēt datu glabāšanu ārpus savas organizācijas. Taču Tildes Jumja komanda var apliecināt, ka bieži vien tad, kad klienta dators tiek sabojāts, nozagts vai niķojas, nav nekādu iespēju atjaunot zaudētos datus (diemžēl lietotāji ikdienā aizmirst par datu rezerves kopiju veidošanu ārpus datora). Šādos gadījumos vienīgais risinājums ir soli pa solim meklēt dokumentus un atjaunot visus darījumu datus — parasti tas ir ļoti laikietilpīgi un apnicīgi, tāpēc var rasties dažādas kļūdas. Ja vēl datu bāzē ir uzkrāti dati par vairākiem gadiem...
Viena no daudzajām mākoņpakalpojumu priekšrocībām ir datu rezerves kopiju veidošana. Tildes Jumis Pro nodrošina kopiju veidošanu datu centrā ik stundu, līdz ar to dati tiek saglabāti arī nestandarta situācijās.


2. Maniem datiem var piekļūt kontroles institūcijas
Bieži nākas uzklausīt bažas, ka datiem mākonī var brīvi piekļūt jebkurš, piemēram, kontrolējošās iestādes, konkurenti vai gluži vienkārši — zinātkāri klienti. Šis ir pilnīgi nepareizs priekšstats. Mākoņpakalpojumu sniedzēja un saņēmēja noslēgtajā līgumā ir iekļauts punkts par konfidencialitātes nodrošināšanu, un pieprasīt piekļuvi informācijai var tikai saskaņā ar Latvijas likumdošanu.
TJ PRO izmanto SSL (Secure Sockets Layer) savienojumu. Tas ir pasaulē visplašāk izmantotais mākoņpakalpojumu drošības standarts savienojumam ar datu centru, un to izmanto labākās internetbankas, militārās un valsts organizācijas. SSL savienojums, ko izmanto Tildes Jumis Pro, nodrošina šifrētu datu kanālu, līdz ar to neviens nevar pārķert informāciju, kas tiek nosūtīta vai saņemta mākonī.

3. Ja izmantoju mākoņpakalpojumu, tad datus varēšu glabāt tikai mākonī
Tildes Jumis Pro ir mākoņpakalpojums, kas nodrošina datu glabāšanu drošā datu centrā, tomēr dažkārt uzņēmējdarbībā ir situācijas, kad dati jāglabā arī lokāli uzņēmumā. Piemēram, datu arhīvi, kuros valūta ir lati, vai vēsturiskie dati, kam nepieciešamība piekļūt rodas pavisam reti. Tā kā šāda iespēja pastāv, Tildes Jumis Pro paredz iespēju instalēt lokālo serveri un strādāt tajā, turklāt par lokāli izvietotajām datu bāzēm nav jāmaksā.
Tildes Jumis Pro katrai datu bāzei ik stundu veido datu kopijas, un kopumā tiek glabātas pat līdz 40 rezerves kopijām, tāpēc katras klienta datu bāzes uzturēšana mākonī rada izmaksas gan klientam, gan pakalpojumu sniedzējam. Vienas datu bāzes izvietošana mākonī parasti izmaksā aptuveni 1 EUR + PVN mēnesī. Ja klients uzskata, ka dažas no datu bāzēm glabāt mākonī nav nepieciešams, tās vienmēr var izvietot lokāli. Piemēram, ja klientam ir viena aktuālā datu bāze, kas tiek izvietota mākoņserverī, un 3 dažādi arhīvi latos un eiro, ikmēneša maksājums ir 25 EUR + PVN. Ja klients vēlas mākonī izvietot līdz 10 datu bāzēm, tad ikmēneša maksājums ir 35 EUR + PVN.

Novēlam veiksmi darbā! Pavisam drīz saņemsit nākamo rakstu, kurā turpināsim atspēkot biežāk sastopamos mītus par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro. Nākamreiz pievērsīsimies administrēšanai, darba sākšanai un cenu salīdzinājumam īsākā un ilgākā perspektīvā.

13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: 2. daļa

13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: 3. daļa

13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: 4. daļa


Dalies:
Atpakaļ