13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: ceturtā — nobeiguma daļa

02.11.2017.

Šī ir nobeiguma daļa rakstu sērijā par mītiem, kas saistīti ar mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro. Šoreiz apskatīsim, vai Tildes Jumis Pro ir programma tikai grāmatvežiem, un tik ļoti aktuālos jautājumus par licencēšanu un vienlaicīgajiem lietotājiem. Pastāstīsim arī par pakalpojumu Tildes Jumis Pro mazākiem uzņēmumiem.

11. Ar pakalpojumu Tildes Jumis Pro varēs strādāt tikai grāmatvedis

Šis mīts ir ļoti loģisks un populārs gan grāmatvežu, gan arī dažādu līmeņu vadītāju vidū. Jau vairāk nekā 20 gadus Tildes Jumis ir Latvijā populārākā grāmatvedības programma maziem un vidējiem uzņēmumiem. Sākotnēji jebkura grāmatvedības programma tika veidota kā rīks, kas paredzēts, lai atvieglotu grāmatveža darbu, lai varētu ātri un viegli iesniegt likumdošanā noteiktās atskaites. Pieaugot darba ritmam un prasībām pret biznesa vadību, arī mākoņpakalpojums Tildes Jumis Pro tiek veidots, lai jebkura līmeņa uzņēmuma darbinieks ātri un operatīvi varētu piekļūt informācijai, kas attiecas uz tā tiešo pienākumu pildīšanu. Uzņēmuma vadītājam vairs nav jātraucē grāmatvedis, piemēram, ar jautājumu, cik mums ir parādā vai kam mēs esam parādā. Vadītājs vienkārši portālā mansjumis.lv var atvērt Uzņēmuma vadības rīku un šo informāciju apskatīt. Vēl portālā mansjumis.lv ir jau iebūvēta funkcionalitāte pamata rādītājiem: ieņēmumi, izdevumi, naudas plūsma, budžeta izpilde, kontu atlikumi u.c. atskaites, ko grāmatvedis sagatavo datu bāzē.

Portāla mansjumis.lv darbības princips ir pavisam vienkāršs. Atbildīgā persona, kas parasti ir grāmatvedis, iepazīstoties ar darbinieku tiešajiem pienākumiem, izveido individuālu atskaiti. Darbinieks, ņemot vērā viņam piešķirtās tiesības, pieslēdzoties mansjumis.lv kontam, jebkurā diennakts laikā var apskatīt aktuālo atskaiti un pieņemt lēmumu tālākai rīcībai.

Tātad Tildes Jumis Pro nebūt nav darba rīks tikai grāmatvežiem. Tomēr grāmatvedis vēl joprojām ir ļoti svarīgs lietotājs, un, jo labāk grāmatvedis pārzinās visas komandas darbu, jo efektīvāk uzņēmumā varēs strādāt ar mākoņpakalpojumu.

12. Lietotāji, vienlaicīgie lietotāji un instalāciju skaits nozīmē vienu un to pašu

Šis pavisam praktiskais mīts ir svarīgs jebkuram programmas Tildes Jumis lietotājam, bet īpaši svarīgs — mākoņpakalpojuma Tildes Jumis Pro lietotājiem. Lietotāju un instalāciju skaits ir tik svarīgs jautājums, jo balstās uz diviem jebkura pakalpojuma pamatjautājumiem: cenu un drošību.
Sākumā apskatīsim šo mītu no cenas aspekta. Vēsturiski programmas Tildes Jumis iegādes tipa licencē tika norādīts darbavietu skaits — cik datoros klientam ir tiesības instalēt programmu. Vienas darbavietas iegāde šobrīd izmaksā apmēram 260 EUR + PVN.

Ieviešot Tildes Jumis Pro licencēšanas veidu, vairs netiek uzskaitīts instalāciju skaits, bet gan vienlaicīgo lietotāju skaits, t.i., cik cilvēki vienlaikus var pieslēgties un ievadīt datus datu bāze. Tildes Jumis Pro papildu vienlaicīgais lietotājs izmaksā 6 EUR mēnesī + PVN. Ir svarīgi zināt, ka Tildes Jumis Pro lietotāji var instalēt Tildes Jumis klienta vidi jebkurā uzņēmuma vai uzņēmuma grāmatvedības pakalpojumu saņēmēja datorā — bez ierobežojumiem —, tikai jārēķinās ar vienlaicīgo lietotāju skaitu. Pieslēgums portālam mansjumis.lv netiek uzskaitīts kā pieslēgums datu bāzei, un, ja vadītājs izmanto tikai uzņēmuma vadības atskaites, par to papildus nav jāmaksā. 

Otrs aspekts šim mītam ir drošība un lietotāju tiesību jautājums. Iepriekš minējām, ka tiek uzskaitīti tikai Tildes Jumis Pro vienlaicīgie lietotāji. Šo pakalpojumu var izmantot no jebkuras vietas, kur ir pieejama programma Tildes Jumis un interneta savienojums. Datu bāzē nav ierobežots lietotājvārdu skaits, līdz ar to katram darbiniekam, kurš strādā ar pakalpojumu Tildes Jumis Pro, ir jābūt savam lietotājvārdam. Ievadot informāciju, datu bāzē tiek reģistrēts, kurš lietotājs ir izveidojis konkrētu dokumentu un kurš to ir labojis. Tāpēc ir būtiski katram darbiniekam izveidot savu lietotājvārdu un paroli, lai pieslēgtos datu bāzei. Nevajadzētu izmantot svešu lietotājvārdu, aizvietojot kolēģi.

Visi šie nosacījumi ir svarīgi, lai ievērotu drošības pasākumus un mazinātu konfidenciālas informācijas noplūšanas risku.

Šī mīta kopsavilkums — ir ļoti svarīgi ievērot higiēnu digitālajā vidē, un Tildes Jumis Pro izmaksas veido tikai vienlaicīgie lietotāji, nevis instalāciju skaits.

13. Tildes Jumis Pro ir piemērots tikai lielākiem uzņēmumiem

Bieži mazie un vidējie uzņēmumi, meklējot grāmatvedības programmas, jau sākotnēji ir izlēmuši par labu lētākajai alternatīvai. Šādos uzņēmumos visbiežāk arī nav IT speciālista vai kāda darbinieka, kas rūpētos, lai vienmēr un visur tiktu ievērota datu drošība. Vēloties ietaupīt, citas alternatīvas nemaz netiek izskatītas, bet tas var radīt vairākus riska faktorus.

Tildes Jumis klientu atbalsts ļoti bieži saskaras ar situācijām, kad klienta dators ir cietis vai nu fiziski, vai arī no datorvīrusa. Diemžēl lielākajā daļā šo gadījumu nav saglabātas kopijas ārpus šī datora. Bieži rodas arī situācijas, kad klienta dators īsti nedarbojas, kā nākas, līdz ar to neizdodas piekļūt programmai. Mazākos uzņēmumos bez speciālista, kas risina šādus jautājumus, brīžos, kad kaut kas nestrādā, darbs ar programmu Tildes Jumis apstājas, nav vairs iespējas attīstīt uzņēmējdarbību un apkalpot klientus. Tieši tāpēc mākoņpakalpojums Tildes Jumis Pro ir ļoti piemērots mazākiem uzņēmumiem. Tildes Jumis Pro nodrošina pilnvērtīgu datu drošību un rezerves kopijas. Ja kāds no uzņēmuma datoriem pēkšņi nedarbojas, darbu var turpināt no cita datora.

Salīdzinot izmaksas — Tildes Jumis Starts mēnesī izmaksā 15 EUR + PVN, savukārt Tildes Jumis Pro — 25 EUR + PVN. Starpība ir tikai 10 EUR. Lai algotu IT speciālistu kaut vai tikai uz vienu stundu, ar 10 EUR + PVN nepietiek. Tieši tāpēc arvien vairāk mazo uzņēmumu izvēlas uzticēt datu glabāšanu un drošību tieši mākoņpakalpojumu sniedzējiem — tas ir finansiāli izdevīgi, un ir vēl daudz citu ieguvumu.

Šie 13 tad arī ir visbiežāk sastopamie mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro. Mēs jums no visas sirds centāmies izstāstīt un izskaidrot patiesību un šo mītu cēloņus. Ir skaidrs, ka pasaule virzās uz arvien lielāku mākoņpakalpojumu īpatsvaru visā programmatūras tirgū, tāpēc noteikti ir vērts iedziļināties un saprast mākoņpakalpojumu būtību, kā arī aprunāties ar pakalpojumu sniedzēju un noskaidrot, vai mākoņpakalpojums varētu atrisināt kādu no jūsu ikdienas rūpēm. Tildes Jumis komanda ir izstrādājusi mākoņpakalpojumu, ņemot vērā tieši savu klientu vajadzības, ikdienas rūpes un vairāk nekā 20 gadus ilgo pieredzi, nodrošinot augstvērtīgu grāmatvedības programmu un tehnisko atbalstu.

13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: 1. daļa

13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: 2. daļa

13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: 3. daļa


Dalies:
Atpakaļ