Kā nekļūt par nodokļa parādnieku

22.01.2018.

Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis nozīmē, ka ienākumiem līdz 20004 eiro gadā nodokļa likme ir 20%,  gada ienākuma daļai, kas pārsniedz 20004 euro, bet nepārsniedz 55000 eiro – 23%, bet virs 55000 – jau 31.4%.

Sākumā šīs robežvērtības var šķist lielas un nesasniedzamas, bet jāņem vērā, ka tiek saskaitīti visi ienākumi, kuriem piemērojams progresīvā nodoklis un pavisam neviļus katrs var kļūt par palielinātas likmes maksātāju.

Sevišķa uzmanība jāpievērš regulāru autoratlīdzību saņēmēji, jo autoratlīdzībai tiek piemērota 20% likme visa gada garumā, bet ar gada deklarāciju – summas tiek saskaitītas un nodoklis pārrēķināts piemērojot progresīvo likmi.

Uzmanība savām finansēm jāpievērš arī tad, ja tiek veikti dažādi personīgās mantas pārdevumi, kas, kādā noteiktā brīdī, var tikt kļūt par apliekamu objektu. Viens no šādiem gadījumiem – nekustamā īpašuma pārdošana, ja tas nav īpašumā likumdošanā noteikto laika posmu vai tajā nav bijis deklarēts pats pārdevējs noteiktu laika posmu.

Šādos gadījumos izmanība jāpievērš ne tikai ienākumiem, bet uzreiz jāpārvērtē arī neapliekamā minimuma piemērošana.

Tā kā nodokļu labirintos ne katrs spēj orientēties, jau laicīgi jādomā par alternatīvu – vislabāk, atrast labu nodokļu konsultantu vai arī kvalitatīvu grāmatvedi, kas palīdzēs sekot līdzi ienākumiem un nodokļu aprēķiniem un sniegs padomus.

Algu kalkulators ir pieejams šeit


Dalies:
Atpakaļ