Vai zini, kādā virzienā tu stūrē savu uzņēmumu?

05.08.2016.

Straujas ekonomikas izaugsmes laikā daudzi uzņēmumi gūst panākumus, neveltot tam pārlieku lielas pūles.

Ekonomiskās lejupslīdes ciklā, kāds visā pasaulē vērojams arī šobrīd, laikā ar lēnu augšupeju vai stagnāciju izaugsme notiek tikai uzņēmumos, kas plāno un mērķtiecīgi vada savu attīstību.

Galvenie veidi, kā to darīt:

1. Velti laiku pārdomām par savu uzņēmumu. Izveido plānu.

Apsver, kas tavam uzņēmumam jāsasniedz un kas ir nepieciešams, lai mērķus sasniegtu. Uzraksti plānu un ik pa laikam pārskati to.

2. Uzturi komunikāciju ar darbiniekiem.

Informē par darbības plānu visu uzņēmuma komandu. Iesaisti padotos diskusijās un lēmumu pieņemšanā, ieklausies viņu viedoklī, novērojumos, atsauksmēs. Informēts un iesaistīts darbinieks savu darbu darīs kvalitatīvāk un ar lielāku motivāciju.

3. Uzturi komunikāciju ar klientiem.

Runā ar saviem klientiem, interesējies, vai viņus apmierina tava uzņēmuma produkts. Esi pārāks par konkurentiem aspektos, kas klientiem šķiet patiesi nozīmīgi. Rīkojies straujāk nekā konkurenti.

4. Gādā par pozitīvu naudas plūsmu.

Tev ir jāzina, kad un no kurienes rodas ieņēmumi. Seko līdzi par debitoru parādiem un esi informēts par klientu finanšu stāvokli.

5. Vai tava grāmatvedības sistēma palīdz uzņēmuma attīstībai svarīgu lēmumu pieņemšanā?

Kā uzņēmējam tev ir jāpieņem lēmumi neatkarīgi no laika un vietas, kur atrodies. Tev ir vajadzīga grāmatvedības sistēma, kas nepieciešamības brīdī ir pieejama jebkurā laikā un vietā — mākonī, visās Tavās ierīcēs, rokas stiepiena attālumā.

Ieskaties: www.mansjumis.lv


Atpakaļ