Realitāte: Tildes Jumis Pro piedāvā iespēju instalēt lokālo serveri un strādāt tajā, turklāt par lokāli izvietotajām datu bāzēm nav jāmaksā.

Ja klients uzskata, ka dažas no datu bāzēm (uzņēmumiem) glabāt mākonī nav nepieciešams, tās vienmēr var izvietot lokāli. Piemēram, ja klientam ir viena aktuālā datu bāze, kas tiek izvietota mākoņserverī, un 3 dažādi arhīvi latos un eiro, ikmēneša maksājums ir 25 EUR + PVN. Ja klients vēlas mākonī izvietot līdz 10 datu bāzēm (uzņēmumiem), tad ikmēneša maksājums ir 35 EUR + PVN.

Arī grāmatvedības pakalpojumu sniedzējiem ir iespēja izvēlēties kuram no grāmatvedības pakalpojumu saņēmējiem ir aktuālas mākoņpakalpojuma iespējas, un kuriem ir piemērotākas lokālapakalpojuma iespējas.

Precīzāks cenu piedāvājums ir pieejams cenu kalkulatorā.

Realitāte: Viens no mākoņpakalpojumu stūrakmeņiem ir nosacījums, ka mākonī izvietotie dati pieder lietotājam un lietotājs jebkurā viņam ērtā laikā var iegūt to kopiju.

Katram pakalpojuma Tildes Jumis Pro saņēmējam ir svarīgi atcerēties, ka viņš var pārvaldīt datu bāzes portālā mansjumis.lv – uzņēmuma pārvaldībā. Savukārt klienti, kuri izmanto lokālpakalpojumu, var izmantot sākumprogrammas sadaļu “Rīki”.

Realitāte: Tildes Jumja Pro klienti jebkurā brīdī, pieslēdzoties portālam mansjumis.lv, var izveidot savas datu bāzes rezerves kopiju, lejupielādēt to un saglabāt savā datorā.

Klientu ērtībām esam sagatavojuši īsu videoierakstu par datu saglabāšanu no portāla mansjumis.lv. Ja radīsies jautājumi, mūsu komanda noteikti palīdzēs tos atrisināt.

Atsakoties no mākoņpakalpojuma, ir ļoti svarīgi ievērot atteikšanās kārtību – atteikties no mākoņpakalpojuma var līdz iepriekšējā mēneša 20. datumam. Lai atteiktos no pakalpojuma, ir jāaizpilda forma un jāsaglabā datu kopijas.

Realitāte: Lai pilnvērtīgu izmantotu pakalpojumu šobrīd vēl ir jāizmanto klienta vides lietotne, tomēr uzņēmuma vadības iespējas ir pieejamas tīmeklī.

Šis apgalvojums vairs nav mīts, bet realitāte. Attīstot Tildes Jumja funkcionalitāti, ar laiku viss sistēmas risinājums balstīsies uz tīmekļa iespējām.

Šobrīd pakalpojumu Tildes Jumis Pro veido divas daļas:

  1. Portālā mansjumis.lv ir pieejama uzņēmuma vadības sadaļa, kurā tiek sagatavotas atskaites, dažādi uzņēmuma darbības rādītāji un cita būtiska informācija par uzņēmumu. Portālā ir arī uzņēmuma pārvaldības sadaļa, kurā tiek veidotas datu kopijas un veidotas jaunas datu bāzes. Šī daļa ir izveidota kā tīmekļa risinājums.
  2. Klienta vide – lietotāja datorā instalēta lietotne – nodrošina pieslēgumu grāmatvedības datiem. Tildes Jumja klienta vides lietotne ir vienāda visiem lietotājiem: gan tiem lietotājiem, kuri datus glabā savā datorā, gan tiem, kuriem dati glabājas datu centrā.

Klienta vide nodrošina to, ka arī mākoņpakalpojuma lietotāji, grāmatveži, varēs strādāt ar ierasto darba vidi.

Realitāte: Pieaugot darba ritmam un prasībām pret biznesa vadību, arī mākoņpakalpojums Tildes Jumis Pro tiek veidots, lai jebkura līmeņa uzņēmuma darbinieks ātri un operatīvi varētu piekļūt informācijai, kas attiecas uz viņa tiešo pienākumu pildīšanu – mansjumis.lv portālā.

Portāla mansjumis.lv darbības princips ir pavisam vienkāršs:

  • Atbildīgā persona, kas parasti ir grāmatvedis, iepazīstoties ar darbinieku tiešajiem pienākumiem, izveido individuālu atskaiti.
  • Darbinieks savu piešķirto tiesību robežās, pieslēdzoties mansjumis.lv kontam, jebkurā diennakts laikā var apskatīt aktuālo atskaiti un pieņemt lēmumu tālākai rīcībai.

Tas nozīmē, ka Tildes Jumis Pro nav darba rīks tikai grāmatvežiem. Tomēr grāmatvedis paliek ļoti svarīgs lietotājs un jo labāk viņš pārzin visas komandas darbu, jo efektīvāk uzņēmums varēs izmantot mākoņpakalpojumu.

Realitāte: Ieviešot Tildes Jumis Pro licencēšanas veidu, vairs netiek uzskaitīts instalāciju skaits, bet gan vienlaicīgo lietotāju skaits, t.i., cik cilvēki vienlaikus var pieslēgties un ievadīt datus datu bāze. Tildes Jumis Pro papildu vienlaicīgais lietotājs izmaksā 6 EUR mēnesī + PVN.

Ieviešot Tildes Jumis Pro licencēšanas veidu, vairs netiek uzskaitīts instalāciju skaits, bet gan vienlaicīgo lietotāju skaits, t.i., cik cilvēki vienlaikus var pieslēgties un ievadīt datus datu bāze. Tildes Jumis Pro papildu vienlaicīgais lietotājs izmaksā 6 EUR mēnesī + PVN.

Pieslēgums portālam mansjumis.lv netiek uzskaitīts kā pieslēgums datu bāzei, tātad, ja vadītājs izmanto tikai uzņēmuma vadības atskaites, par to papildus nav jāmaksā.

Realitāte: Tildes Jumis Pro mākoņpakalpojumu var izmantot no jebkuras vietas, kur ir pieejama programmas Tildes Jumis klienta vide un interneta savienojums un instalāciju skaits nav ierobežots.

Ievadot informāciju, datu bāzē tiek reģistrēts, kurš lietotājs ir izveidojis konkrētu dokumentu un kurš to ir labojis. Tāpēc ir būtiski katram darbiniekam izveidot savu lietotājvārdu un paroli, lai pieslēgtos datu bāzei. Nevajadzētu izmantot svešu lietotājvārdu, aizvietojot kolēģi.

Realitāte: Bieži mazie un vidējie uzņēmumi, meklējot grāmatvedības programmas, jau sākotnēji ir izlēmuši par labu lētākajai alternatīvai. Šādos uzņēmumos visbiežāk arī nav IT speciālista vai kāda darbinieka, kas rūpētos, lai vienmēr un visur tiktu ievērota datu drošība. Vēloties ietaupīt, citas alternatīvas nemaz netiek izskatītas, bet tas var radīt vairākus riska faktorus.

Tildes Jumis klientu atbalsts ļoti bieži saskaras ar situācijām, kad klienta dators ir cietis vai nu fiziski, vai arī no datorvīrusa, vai gluži vienkārši kaut kās nedarbojas kā nākas un uzņēmuma darbība ir apgrūtināta. Tieši tāpēc mākoņpakalpojums Tildes Jumis Pro ir ļoti piemērots mazākiem uzņēmumiem. Tildes Jumis Pro nodrošina pilnvērtīgu datu drošību un rezerves kopijas. Ja kāds no uzņēmuma datoriem pēkšņi nedarbojas, darbu var turpināt no cita datora.

Salīdzinot izmaksas – Tildes Jumis Starts mēnesī izmaksā 15 EUR + PVN, savukārt Tildes Jumis Pro – 25 EUR + PVN. Starpība ir tikai 10 EUR. Lai algotu IT speciālistu kaut vai tikai uz vienu stundu, ar 10 EUR + PVN nepietiek. Tieši tāpēc arvien vairāk mazo uzņēmumu izvēlas uzticēt datu glabāšanu un drošību tieši mākoņpakalpojumu sniedzējiem – tas ir finansiāli izdevīgi, un ir vēl daudz citu ieguvumu.