Valodu tehnoloģiju izaicinājumi latviešu valodai


Latviešu valoda ir sena, tomēr tajā runā maz cilvēku, tāpēc ir vajadzīgs dzīvības process valodas iekšienē, lai tā attīstītos. Vajadzīgi jauni vārdi, aizguvumi, pareizi lietota gramatika un arī izpratne par lietojumu, vērtē runātāji. Pētnieks Raivis Skadiņš norāda, ka tikpat svarīgs ir arī tehnoloģiskais atbalsts, lai mēs nezaudētu identitāti lielo valodu vidū.

Kādi ir lielākie valodu tehnoloģiju izaicinājumi, strādājot ar latviešu valodu? Latviešu valodas sarežģītība un valodas datu trūkums ir tikai daži no šķēršļiem, kurus jāpārvar Raivja komandai, lai jaunākās tehnoloģijas būtu pieejamas arī latviešu valodā.

Mašīnas mācās tieši tāpat kā cilvēks. 

Sarunā “Mēs veidojam valodu, vai valoda veido mūs?” festivālā “LAMPA” diskutē interneta žurnāla “Satori” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, valodnieks un tulkotājs Andrejs Veisbergs, dzejniece un bērnu literatūras kopēja Inese Zandere, reperis Edavārdi, Tildes pētniecības un izstrādes direktors Raivis Skadiņš un mašīntulkošanas grupas vadītājs Rihards Kalniņš. Sarunu vada žurnālists Pauls Raudseps ar virtuālo asistenti Lauru.