13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: 3. daļa

26.10.2017.

Trešajā rakstu sērijā par mākoņpakalpojumiem un par pakalpojumu Tildes Jumis Pro apskatīsim mītus par darba ātrumu, darba pārtraukšanu, esošo datu bāzu izmantošanu un par to, vai Tildes Jumis Pro ir tikai tīmekļa risinājums.

7. Darbs mākonī ir lēns

Darbu ar tiešsaistes pakalpojumiem ietekmē vairāki nosacījumi, kuri pārsvarā nav atkarīgi no galalietotāja. Tiešsaistes pakalpojumi darbojas, ja:

  • Ir jaudīgs datu serveris (mākonis), kurā tiek glabātas datu bāzes. Tā jauda mainās dinamiski atkarībā no noslodzes. Lai nodrošinātu optimālu darbību, pastāvīgi tiek veikts monitorings.
  • Ir galalietotāja dators, kurā darbojas programmatūra. Mūsdienās parasti tiek izmantoti pietiekami jaudīgi datori, kas nodrošina ātru un stabilu darbību.
  • Ir interneta pieslēgums, ko izmanto, lai datus nosūtītu uz datu serveri (datu centru) un saņemtu no tā.

Šobrīd Latvijā piedāvātais internets  ir atzīts par piekto ātrāko. Papildus ātram internetam Tildes Jumja Pro lietotāji iegūst priekšrocības, kas saistītas ar ātrdarbību un savienojuma kvalitāti, jo datu centrs, kurā tiek glabāti dati, fiziski atrodas Latvijas teritorijā. Tāpēc datu pārsūtīšanai izmantotais ceļš ir īsāks un vajag mazāk laika nekā tad, ja dati atrastos ārvalstīs izvietotos datu serveros, kā Amazon vai Azur. Protams, jāņem vērā arī interneta savienojuma ātrums un kvalitāte, ko nodrošina konkrētais interneta pakalpojuma sniedzējs.

Apkopojot iepriekš minēto un pieņemot, ka visi nosacījumi darbojas optimāli, tiešsaistes pakalpojums kā kopums darbosies ātri un stabili. Aicinām izmēģināt lietot Tildes Jumi Pro 30 dienas bez maksas  – šajā laikā varat pārliecināties, vai darbības ātrums ir pietiekams. Ja darbības laikā rodas kādi traucējumi, noteikti sazinieties ar Tildes Jumja atbalstu.

8. Ja atteikšos no pakalpojuma Tildes Jumja Pro, nevarēšu saglabāt datus, lai turpinātu darbu savā datorā

Tildes Jumja Pro klienti jebkurā brīdī, pieslēdzoties portālam mansjumis.lv, var izveidot rezerves kopiju savai datu bāzei, lejupielādēt un saglabāt savā datorā. Datu kopiju var kopēt arī citos datu nesējos. Arī tad, ja lietotājs vēlas pārtraukt izmantot mākoņpakalpojumu un turpināt darbu savā datorā, jebkurā brīdī var izveidot datu kopiju.
Klientu ērtībām esam sagatavojuši īsu videoierakstu par datu saglabāšanu no portāla mansjumis.lv. Ja radīsies jautājumi, mūsu komanda noteikti palīdzēs tos atrisināt.

9. Izvēloties pakalpojumu Tildes Jumis Pro, nevarēšu izmantot jau esošo datu bāzi

Izvēloties un sākot darbu ar mākoņpakalpojumu, katrs klients var izvēlēties – sākt darbu ar jaunu, tukšu Tildes Jumja datu bāzi vai arī pārnest jau esošo Tildes Jumja datu bāzi. Jāņem vērā, ka datu centrā var izvietot datu bāzes, kuras ir saglabātas jaunākajā sistēmas versijā.
Lai jauninātu savas datu bāzes, tiem lietotājiem, kuri ir pārtraukuši Tildes Jumja abonementu vai izmanto vecākas Tildes Jumja MINI versijas, ir jāsazinās ar mūsu tehnisko atbalstu. Pēc jaunināšanas datu bāzi varēs pārnest uz Tildes Jumja Pro datu centru.
Pakalpojumā Tildes Jumis Pro ir izveidota lieliska iespēja, kas vienkāršo datu pārnešanu no citām grāmatvedības sistēmām, izmantojot Excel izklājlapas. Pāreja uz mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro ir ērta, jo programmā var uzreiz sākt strādāt ar iepriekšējiem datiem.

10. Tildes Jumis Pro ir tikai tīmekļa (pārlūka) risinājums

Šis apgalvojums vairs nav mīts, bet realitāte. Attīstot Tildes Jumja funkcionalitāti, ar laiku viss sistēmas risinājums balstīsies uz tīmekļa iespējām.

Šobrīd pakalpojumu Tildes Jumis Pro veido divas daļas:

  1. Portālā mansjumis.lv ir pieejama uzņēmuma vadības sadaļa, kurā tiek sagatavotas atskaites, dažādi uzņēmuma darbības rādītāji un cita būtiska informācija par uzņēmumu. Portālā ir arī uzņēmuma pārvaldības sadaļa, kurā tiek veidotas datu kopijas un veidotas jaunas datu bāzes. Šī daļa ir izveidota kā tīmekļa risinājums. 
  2. Klienta vide – lietotāja datorā instalēta lietotne – nodrošina pieslēgumu grāmatvedības datiem. Tildes Jumja klienta vides lietotne ir vienāda visiem lietotājiem: gan tiem lietotājiem, kuri datus glabā savā datorā, gan tiem, kuriem dati glabājas datu centrā. 

Runājot par šo mītu, ir ļoti svarīgi saprast, ka Tildes Jumis ir standartizēts grāmatvedības risinājums ar ļoti plašām iespējām, kas ir pielāgojams dažādiem grāmatvedības uzskaites principiem. Mainoties tehnoloģijām un likumdošanai, ar laiku visas Tildes Jumja funkcijas tiks pārveidotas par tīmekļa risinājumu.

Nākamnedēļ noslēgsim šo rakstu sēriju un runāsim par to, vai Tildes Jumis ir noderīgs tikai grāmatvežiem, un apskatīsim pavisam praktiskus jautājumus par licencēšanu.

13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: 1. daļa

13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: 2. daļa

13 mīti par mākoņpakalpojumu Tildes Jumis Pro: 4. daļa


Dalies:
Atpakaļ