11.04.2017.

No šī gada 7. aprīļa līdz 27. aprīlim aicinām piedalīties erudīcijas spēlē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes kopā ar letonika.lv!”. Spēlētāji varēs uzzināt daudz jauna, iepazīt monētās un to kultūrzīmēs paustos stāstus, sacensties ar citiem un laimēt balvas.

Latvija var lepoties ar savu naudaszīmju dizainu un vairāk nekā 20 gadu laikā šajā jomā sasniegto, jo Latvijas nauda, kuras monētas un banknotes darinājuši vairāk nekā 50 izcilāko Latvijas mākslinieku, iekļauta Latvijas kultūras kanonā un daudzas monētas ieguvušas balvas starptautiskos konkursos. Viens no sudraba un zelta kolekcijas monētu uzdevumiem ir stāstīt cilvēkiem Latvijā un ārvalstīs par būtiskiem notikumiem Latvijas vēsturē, personībām, sasniegumiem kultūrā un filozofiskām kategorijām. Katras monētas vēstījums ir lakonisks un ietilpīgs.

Portāla letonika.lv attīstības vadītāja Anita Vasiļjeva stāsta: “Varam lepoties ar Latvijas Bankas izdoto kolekcijas monētu māksliniecisko vērtību un priecāties par to, ka tās izceļ mūsu valsts spilgtākās personālijas, notikumus, kultūrvēstures un dabas bagātības. Spēlējot spēli, var atraktīvi tuvāk iepazīt Latvijas vērtības, paplašināt redzesloku, kā arī sacensties ar citiem erudīcijā un iegūt lielisku balvu.”

Lai piedalītos spēlē, ikvienam interesantam jāatver vietne www.letonika.lv, kurā ir saite uz spēli. Atbildes uz spēles jautājumiem atrodamas turpat — letonika.lv resursos vai Latvijas Bankas kolekcijas monētu lapā. Atgādinām, ka visās publiskajās bibliotēkās to apmeklētājiem portāls letonika.lv ir pieejams bez maksas.

Spēlei noslēdzoties, pieci labākie spēles dalībnieki, kas būs norādījuši savu bibliotēku un pareizi atbildējuši uz visiem spēles jautājumiem, izlozes kārtībā iegūs monētu “Ziemassvētku kaujas” (mākslinieki Kristaps Ģelzis un Ligita Franckeviča). Piecas aktīvākās bibliotēkas saņems pārsteiguma balvas. Plašāka informācija sniegta nolikumā.

Spēli “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes kopā ar letonika.lv!” organizē sabiedrība “Tilde” sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru un Latvijas Banku. Spēle norit vienlaikus ar Latvijas Bankas organizēto balsojumu par Latvijas Gada monētu 2016 — nobalso savā bibliotēkā vai vietnē www.bank.lv/aptauja.


Spēles nolikums un papildinformācija par spēli ir pieejami portālā letonika.lv.