21.05.2009.

Atvērtas jaunas grāmatas ikvienam interneta lietotājam pieejamajā letonika.lv bibliotēkā. Pirmo reizi internetā pilntekstā publicēts Jāņa Akuratera stāsts “Kalpa zēna vasara”, Annas Brigaderes biogrāfiskais darbs “Dievs, daba, darbs” un luga “Sprīdītis”, Vecā Stendera “Bildu ābice”, Linarda Laicena dzejas krājums “Ho-Taī” un romāns “Kliedzošie korpusi”, Zeiboltu Jēkaba romāns “Barons Bundulis”, kā arī vairāki Raiņa oriģināltulkojumi (tostarp Puškina, Šillera, Lesinga, Šekspīra daiļdarbu tulkojumi). Ievērojami papildināts arī Jāņa Ezeriņa un Rūdolfa Blaumaņa publicēto darbu klāsts.
Letonika.lv attīstības vadītāja Anita Vasiļjeva: “Letonika.lv interneta bibliotēka ir sevi attaisnojusi — kopš tās oficiālās atklāšanas janvāra sākumā latviešu literatūru mūsu krātuvē ir lasījuši vairāk nekā 40 tūkstoši apmeklētāju. Nozīmīgi ir tas, ka piedāvājam ne tikai ērtu pilnteksta lasīšanas iespēju, bet arī ļoti kvalitatīvu meklēšanas un teksta pārlūkošanas vidi. Ceru, ka jaunais pienesums literatūras bibliotēkā nokļūs pie latviešu literatūras lasītājiem tikpat veiksmīgi — gan kā palīgs skolēniem un skolotājiem, gatavojoties eksāmeniem, gan kā labs drukāto grāmatu klāsta papildinājums ikvienā Latvijas bibliotēkā.”
Tagad latviešu literatūras bibliotēkā var lasīt jau 22 latviešu autoru pilntekstu darbu kolekcijas, 500 lugas, romānus, stāstus, noveles un dzejoļu krājumus — nozīmīgus latviešu literatūras klasiķu darbus.
Bibliotēkā jau publicēti ievērojamāko latviešu literatūras klasiķu un mūsdienu autoru darbi (vairāk nekā 15 000 lappušu): romāni, lugas, stāsti, noveles un dzejoļi. Publicēti visi Raiņa oriģināldarbi un gandrīz visa Rūdolfa Blaumaņa daiļrade. Literātu sarakstā ietilpst tādi autori kā Austra Skujiņa, Jānis Poruks, Jēkabs Janševskis, Jānis Ziemeļnieks, Fricis Bārda, Gundega Repše un citi latviešu kultūrvēsturē nozīmīgi autori.

www.letonika.lv/literatura