29.03.2017.

Izstrādāts pirmais latviešu valodā pieejamais virtuālais valodu asistents — palīgs svešvalodu apguvē. Asistents, kurš nodēvēts par lāci Teo, lietotājiem palīdz mācīties lietuviešu valodu un ir pieejams sociālajās platformās Facebook un Skype.


E-prasmju nedēļā Tilde aicina ikvienu interneta lietotāju iepazīties un aprunāties ar valodas, ceļošanas un sociālo tīklu entuziastu Teo. Lācis Teo ir atrodams gan Facebook, gan Skype, un ar to var sarunāties tāpat kā ar jebkuru sociālo tīklu lietotāju — nosūtot rakstisku ziņu.


Virtuālais asistents palīdz apgūt lietuviešu valodas pamatus, piemēram, biežāk lietotos vārdus un frāzes sadzīviskās situācijās, sasveicināšanos, krāsu, mēnešu un ēdienu nosaukumus. Lai padarītu valodu apguvi par aizraujošu procesu, sarakstē ir iekļauti arī dažādi spēles elementi — līmeņu sistēma un punkti par mācīšanās gaitā sasniegto rezultātu.


"Mēs lepojamies ar mūsu pieredzi un panākumiem virtuālo asistentu jomā. Tā kā mūsu rīcībā ir jauni tehnoloģiju risinājumi, varam piedāvāt saviem lietotājiem arī valodu asistentu lāci Teo — inovatīvu svešvalodas apguves palīgu sociālajās vidēs, ko esam raduši izmantot ikdienā. Aicinu ikvienu izmēģināt jauno mācību iespēju un dalīties iespaidos par Teo," stāsta grafiskās vizualizācijas speciāliste Inese Vīra.


Ikgadējā Eiropas e-prasmju nedēļa Latvijā notiek no 2017. gada 27. marta līdz 2. aprīlim. Nedēļas mērķis ir aicināt Latvijas iedzīvotājus un uzņēmumus pilnveidot savas digitālās prasmes, kā arī izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus.


Teo ir pievienojies jau esošajai Tildes virtuālo asistentu saimei, no kuras plašāk zināmie ir reizrēķina apguves palīgs bērniem Gliemezītis un virtuālā sarunbiedre Laura.


Lāča Teo sociālo tīklu konti:
Seko Teo profilam sociālajā tīklā Facebook.
Saraksties ar Teo lietotnē Messenger.
Pievieno Teo saviem kontaktiem programmā Skype.