Baibas Rēderes personālizstāde "Alķīmija" 5. - 25. aprīlis

Māksliniecei Baibai Rēderei, kuras mākslas darbu fragmenti ir iekļauti arī mūsu produktos, 5. aprīlī plkst. 18.00 Kalnciema kvartālā tiks atklāta personālizstāde Alķīmija.

Izstāde būs apskatāma Izstāžu mājā līdz 25. aprīlim otrdien - piektdien no 16.00-22.00, sestdienās 12.00-22.00.

Baiba Rēdere par izstādi: 

"Alķīmiju var definēt kā "transformācijas mākslu". Tā ir saistīta ar principiem, kas ir pamatā visiem procesiem, kad kaut kas pārtop par kaut ko citu. Alķīmiķu zelta meklējumi, kā zināms, gandrīz nekad nevainagojās ar taustāmiem panākumiem. Bet jau 17.gs daudzi autori bija nonākuši pie atziņas, ka alķīmijas Darba īstais nolūks ir alķīmiķa dvēseles pilnveidošana. (K.G. Jungs ir padziļināti pētījis alķīmijas procesu).

Esmu atklājusi, ka glezniecība man personiski ļoti līdzinās alķīmijas lielajam Darbam. Tā kā mākslā izvēlos abstrakto ceļu, es atstāju telpu skatītājam kur ienākt, būt. Nevēlos teikt priekšā kā redzēt, ko domāt. Ķīmija vainu notiek vai nē. Noslēpums, intuitīvais ir plašāks par katru ierobežojošu domu, šablonu vai recepti. Tās ir ilgas pēc veseluma pilnības, sākumpunkta, pie kura vienmēr atgriežos, no kura patiesībā nemaz nevar aiziet, tā Baiba Rēdere par savu Darbu."

Baiba Rēdere ir glezniecības maģistre, bijusī Kristapa Zariņa un Alekseja Naumova studente, arī tekstilmāksliniece – māksliniecisku audeklu darināšanu un radošu izmantošanu jau labu laiku nomainījusi pret to apgleznošanu.

Atsauksmes

"Sveiki! Gribēju pateikt paldies par Jūsu uzņēmību un šī mākslas projekta organizēšanu! Man bija patiess prieks piedalīties izstādes atklāšanā! Prieks arī par skatītāju simpātijas balvu :) Lai veicas!"

Kristīne Kvitka

Atklāta mākslas projekta ARS ex MACHINA izstāde

No 2011. gada 3. decembra līdz 2012. gada 13. janvārim Dailes teātra foajē (Rīgā, Brīvības ielā 75) būs skatāmi Latvijas mākslinieku labākie darbi, kas tika iesniegti sabiedrības Tilde mākslas projektam ARS ex MACHINA un ieguva augstāko žūrijas un sabiedrības vērtējumu.

Mākslas projektam ARS ex MACHINA savus darbus (pavisam 62) iesniedza 26 jaunie mākslinieki. No tiem izstādē ir skatāmi 22 mākslinieku 33 darbi, kurus izvēlējās gan žūrija (Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, mākslas zinātniece un kritiķe Laima Slava, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, sabiedrības Tilde valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs), gan interesenti, kas projekta mājaslapā internetā balsoja par sev tīkamāko mākslas darbu.

 
Izstādes atklāšanā tika godināti konkursa laureāti:
1. vieta2. vieta3. vieta
Evija Freidenfelde - SedlenieceMadara NeikenaDace Gaile
"Pagalmā""Tante ar sunīti""Alma"

Izstādes atklāšanā tika pasniegta skatītāju simpātijas balva:

Kristīne Kvitka

"Soli pa solim" 

 

Apmeklētājiem izstāde ir atvērta stundu pirms katras Daila teātra izrādes. Izstāde apskatāma bez maksas.